EŞLEŞTİRME (MİM)
Ocak ayı için yeni bir yayın daha  giremem diye düşünürken sade ve derin bloğunun sahibi deeptone'un ,eşleştirme mimi ile haberdar edilince işler değişti :) Kendisi mimi şurada  ***tıkla***  
paylaşmış.Mimi başlatan blog ise Sevde'nin şiirleri,onun paylaşımı ise  burada  ***tıkla***

Mimi başlatan blog sahibesi eşleştirmeye katılım için kendisinin haberdar edilmesini şart koşuyor,isteyen bu mimin devamı için katılabilir isteyen de benim gibi sadece bu kısımda bırakabilir ,tercih size kalmış :)

Başlayalım o halde !1) Hayat sizce nedir?

"Hayat; siz planlar yaparken başınıza gelenlerdir-John Lennon" diye nokta atışı yapan bir cümle kurabilme yeteneğine herkesin sahip olamamasıdır mesela :)

Kurduğun hayallerin kimi zaman gerçek,çoğu zaman arafta kaldığına tanık olmak,kırılan ümitlerine aldırış etmeden  hayal kurmaya devam etmektir hayat .

Hayat; göz açıp kapama mesafesinde bir ömre ,binlerce duyguyu,onlarca yükü insanın gönlüne,zihnine,biçare bedenine yükleme talihsizliğinde bulunmasıdır.


2)Sen nasıl bir insansın -olumlu;olumsuz - ?

Olumlu yanım için ,  empati yeteneğimin bir hayli aktif olduğunu söyleyebilirim ,bu da beraberinde birçok olumlu getiriyi beraberinde getiriyor haliyle

Olumsuz yanım; kendimle ilgili yapmak ve gerçekleştirmek istediklerim en yakınımda ki insanlar tarafından -ne gerek var,ne yapacaksın- gibi motivasyon kırıcı cümlelere maruz kalınca ,o istediğim şeylerden anında vazgeçmem.Sonra gönlümün alınma ve teşvik edilme çabaları bile sonuç vermiyor .Kişi en büyük kötülüğü kendine yaparmış ya,benim de yaptığım işte bu.Hoş ilk okul ve orta okul çağlarında böyle değildim,fazlasıyla inatçı ve azimliydim.sonra bir yerlerde bir şeyler oldu,Zaman ilerledikçe olan bu yeni şey daha da güçlendi.Rahatsız olmak,durumdan kurtulmaya çalışmak ama ilk adımı atamamak gibi bir döngü içinde sürüklenip giderken hayat sizinle beraber durmuyor yerinde.Son birkaç senedir bu alanda ilerleme kaydediyorum yine de (aferin bana :) ) Giden şeyleri yakalamam ,geri getirmem mümkün değil ne yazık ki ama onlara bakıp ahh-vahh demeyi de bırakıp,adımlar atmaya başladım.Beni nereye götürür ya da götürür mü bir yere bilmiyorum bu adımlar ama manevi anlamda besleniyorum ve bu oldukça kıymetli.


3)İnsanlar sizi hiç üzüp kırdı mı?

Üzülmeyip kırılmayan var mıdır?  keşke olsaydı..keşke..


4)Sizce dost nedir?

İnsanın vicdanının sesinin ,ete kemiğe bürünüp bir insanda zuhur etmesi olabilir.İnsan herkesi,hatta kendisini bile kandırabilir ama vicdanını  asla.O vicdan illa bir yerlerden hortlayıp düşte ve gerçekte insanın karşısına dikilir ya,dostta aynen öyle yapan olmalı.Doğrusunu takdir,yanlışını tenkit ederken ,iyiyi gösterip kötüden sakındırmaya çalışırken,yanında olup elini hiç bırakmayacak.Vicdan kişinin ensesine yapışır ,dost burada biraz kayırmacılık yapıp,merhametli davranıp  eline yapışsın:)

Var mı böyle insan? :)

Var ise şayet sıkı sıkı tutun o eli....Ne demiş Mevlana ;

Dost ise düşünme,ver ömrünü gitsin.Dost değilse ,hiç bekletme yol ver gitsin
Yorumlar

 1. Evet güzel yazı olmuş tebrik ediyorum seni :)

  YanıtlaSil
 2. sitenizi önceden de takip ediyordum ama İnsanaDavet sitesinde linkinizi görünce yorum atmak istedim sitenizi seviyorum başarılar dilerim :) kendi siteme de beklerim. https://konuloji.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.
   Uğrarım elbette :)

   Sil
 3. heeey çok güzeeel bi de çok sırıttım yaaaa. ay bi de dinleme insanları yaaa boşveer :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) teşekkür ederim..öyle yapıyorum artık,kırmadan tabi :)

   Sil
 4. Yapamazsın, edemezsin diyenler insanın çok moralini bozuyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yazık ki öyle :( bu yüzden daha dirençli olabilmek lazım...

   Sil
 5. Kurayı paylaştım baksana :)

  YanıtlaSil
 6. Merhabalar,sizi yeni keşif ettim.Faydalı içerik ile dolu blogunuzu sevdim.Takip ve izlemeye aldım.Bana da beklerim(tariflimutfak/sibelinyemekleri/incilay).Başarılar dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz,teşekkür ederim.Uğrarım muhakkak.

   Sil
 7. merhaba sevgili sevde'nin şiirleri eleştirme mimi icin eşleşme yapmış sizinle ikimiz eşleştik 😊 ...mail adresim sessizkalmak@gmail.com bana buradan ulaşabilirsiniz bekliyorum 😊 ve çok güzel bir mim olmuş gerçekten dilerim herşey gönlünüzce olur inşallah sevgiler 😊🌸

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ediyorum,ben de bekliyor olacağım mimi :)

   Sil
 8. son yazıma bi bak amağğğğ :)

  YanıtlaSil
 9. Güzel bir blog sayfanız var... Devamını dilerim.... Ben de blog sayfama beklerim. 👍

  YanıtlaSil
 10. Merhabalar,
  Eskiden beri çok severim mimleri kısa ve öz tanıtıyor kişi kendisini bi şekilde.
  Çevrenizde sizi aşağı çeken ve olumsuz duygular barındıran insanları uzaklaştırın çok daha mutlu olacaksınız. Ben öyle yaptım ve şimdi çok daha güçlü hissediyorum kendimi ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim..Kendinizi öyle hissediyor olmanız ne güzel..Bana gelince,dediğim gibi baya ilerleme kaydettim :)

   Sil
 11. Merhabalar, bloğunuzu Deep'in yayıninda keşfettim takibe aldım. Bu mimi bende yapmak istiyorum fakat bu aralar yazmaya fırsatım olmuyor. Güzel yanıtlar vermişsiniz emeğinize sağlık:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz,teşekkür ederim.Müsait olduğunuzda yaparsınız ,bizler de okuruz...

   Sil
 12. Zor sorulara verilmiş samimi cevaplar.

  YanıtlaSil
 13. İnşallah benimde yapacağım mimlerden :) Güzel cevaplardı :)

  YanıtlaSil
 14. ben de sizi bu mimle görmüş ve tanımış oldum iyi de oldu memnun oldım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz,teşekkür ederim.Ben de memnun oldum.

   Sil
 15. sessiz kaldımdan geldim, mim cev apları güzel, sağol paylaşım için

  YanıtlaSil

Yorum Gönder